Diferencia entre revisiones de «Arduino»
Ir a la navegación
Ir a la búsqueda
Sin resumen de edición |
Sin resumen de edición |
||
Línea 16: | Línea 16: | ||
{| | {| | ||
|-Arduino | |- | ||
!Arduino | |||
|-2 | !cd4511be | ||
|- | |||
|2 | |||
|A | |A | ||
|-3 | |- | ||
|3 | |||
|B | |B | ||
|-4 | |- | ||
|4 | |||
|C | |C | ||
|-5 | |- | ||
|5 | |||
|D | |D | ||
|-5v | |- | ||
|5v | |||
|Vdd, LT, BL | |Vdd, LT, BL | ||
|-GND | |- | ||
|GND | |||
|VSS, LE | |VSS, LE | ||
|} | |} |
Revisión del 00:20 12 nov 2013
Projectes
Comptador
Per a fer aquest comptador utlitzem un Display BCD i un xip cd4511be
Si tenim en compte que el xip decodificador té aquestes entrades:
i el display aquestes:
Les connexions quedaran:
Arduino | cd4511be |
---|---|
2 | A |
3 | B |
4 | C |
5 | D |
5v | Vdd, LT, BL |
GND | VSS, LE |
void setup() { for (int i=2;i<6;i++){ pinMode(i,OUTPUT); } } void loop() { digitalWrite(2,0); digitalWrite(3,0); digitalWrite(4,0); digitalWrite(5,0); delay(1000); digitalWrite(2,1); digitalWrite(3,0); digitalWrite(4,0); digitalWrite(5,0); delay(1000); digitalWrite(2,0); digitalWrite(3,1); digitalWrite(4,0); digitalWrite(5,0); delay(1000); digitalWrite(2,1); digitalWrite(3,1); digitalWrite(4,0); digitalWrite(5,0); delay(1000); digitalWrite(2,0); digitalWrite(3,0); digitalWrite(4,1); digitalWrite(5,0); delay(1000); digitalWrite(2,1); digitalWrite(3,0); digitalWrite(4,1); digitalWrite(5,0); delay(1000); digitalWrite(2,0); digitalWrite(3,1); digitalWrite(4,1); digitalWrite(5,0); delay(1000); digitalWrite(2,1); digitalWrite(3,1); digitalWrite(4,1); digitalWrite(5,0); delay(1000); digitalWrite(2,0); digitalWrite(3,0); digitalWrite(4,0); digitalWrite(5,1); delay(1000); digitalWrite(2,1); digitalWrite(3,0); digitalWrite(4,0); digitalWrite(5,1); delay(1000); }
Enllaços
http://learn.adafruit.com/all-about-leds?view=all http://www.sentex.ca/~mec1995/tutorial/7seg/7seg.html